Minecraft Wiki

READ MORE

Minecraft Wiki
Register
Advertisement
Redstone-fáklya
Redstone (Torch, Inactive)
Redstone (Torch, Active)
Típus

Nemszilárd blokk

Gravitáció

Nem

Átláthatóság

Igen

Fénykibocsátás

Igen, 7 (aktív állapot)

Robbanásállóság

0

Eszköz

Nincs

Megújuló

?

Halmozható

Igen (64)

Gyúlékony

Nem

Elérhetőség

?

Első megjelenés

Alpha 1.0.1

Adatértékek
Inaktív fáklya
dec: 75 hex: 4B bin: 1001011
Aktív fáklya
dec: 76 hex: 4C bin: 1001100

A vöröskőfáklya egy botból és egy vöröskőporból készített tárgy, amely a vöröskőáramkörökben használatos elektromos töltés létrehozására. Lerakva vörösen világít, égő animáció nélkül és kisebb fénnyel, mint egy átlagos szénfáklya. Ugyanolyan pozíciókba lehet elhelyezni, mint egy átlagos szénfáklyát.

Fényforrás[]

Vöröskőfáklyát fényforrásként használni nem ajánlott, mivel feleannyira világít, mint egy átlagos szénfáklya. A vöröskőfáklya nem olvasztja el sem a jeget, sem a havat, és nem állítja meg a mobok termelődését az alacsony fénykibocsátása miatt (7-es szint). Ez viszont alkalmas arra, hogy meggyőződjünk arról, van-e elég fény egy adott blokkon, hogy megállítsa a mobok termelődését.

Vöröskőáramkör alkotóelem[]

A vöröskőfáklya töltést szolgáltat egy mellette lévő vöröskőpornak. A vezeték alkalmas bizonyos elemek (ajtók, dugattyúk, kapcsolók) távoli vezérlésére. A vöröskőfáklya 15 blokk távolságig tud feltölteni egy vezetéket. 1 tikk időbe telik, míg ez a töltés átáramlik a vezetéken.

Ha nem található vöröskő, és a vöröskőfáklyának csak az áramellátás lenne a szerepe (tehát nem logikai kapuhoz szükséges), akkor használható helyette egy kar, amit le is lehet kapcsolni, ha a szükség úgy hozza.

A vöröskőfáklya azonnal töltést szolgáltat a mellette lévő vezetékeknek, és néha kapcsolóként is használják. Inverterként viselkedik (NOT-kapu) a vöröskőáramkörökben, és inaktív lesz, mikor egy mellette lévő kapcsoló, kar, vöröskőhuzal, vagy nyomólap aktív. A vöröskőfáklyákat csapdákra, vagy egyéb mechanizmusokra is fel lehet használni. Lásd a Vöröskőáramkörök lapot, ha még több információt akarsz a vöröskőfáklyákról, vagy a logikai kapukról.

A vöröskőfáklyák egyik rossz tulajdonsága, hogy leéghet, ha túl gyorsan kapcsolják be-ki (8 vagy több be-ki ciklus 100 tikk alatt (kb. 5 másodperc)). Ez általában akkor történik, amikor valaki egy pulzálót akar megépíteni, vagy csak egyszerűen visszavezet egy - a fáklyából kiinduló - aktív vöröskővezetéket a fáklyába, így saját maga által tiltódik. Ennek következtében a vöröskőfáklya, és a hozzá épített áramkör hirtelen be-ki fog váltogatni (amitől a játék ütközhet, függően attól, hogy milyen összetett a fáklyához épített áramkör), majd a végén (egy kis füsttel) "leég". Ezután a vöröskőfáklya nem reagál semmilyen jelre, amíg nem telt el elég idő. Ezután a mellette lévő aktív kapcsolókat le kell kapcsolni, hogy a vöröskőfáklya újra aktív lehessen. Nincs korlát, hogy egy vöröskőfáklya hányszor éghet le, tehát ez a folyamat akárhányszor megismétlődhet.

A vöröskőfáklya akkor is leéghet, ha valaki gyorsan és ismétlődően kapcsolgat fel-le egy kart, ami egy vöröskőfáklyához van kötve.

Barkácsolás[]





Vöröskőpor

Bot

Vöröskőfáklya

Mint barkácsalapanyag[]




VöröskőfáklyaVöröskőporVöröskőfáklyaKőKőKő

Jelismétlő

Vöröskőfáklya
VöröskőfáklyaAlvilági kvarcVöröskőfáklyaKőKőKő

Vöröskő-összehasonlító

Hibák[]

  • Amikor egy RS NOR reteszt próbál valaki megépíteni, vagy egyéb vöröskőáramkört, a vöröskőfáklya váratlanul leég.
  • Ha van egy vöröskőfáklya egy blokkon, és abba a blokkba egy aktív vöröskőhuzal vezet, a fáklya néha nem kapcsol le, mint ahogyan kéne. Talán ez függ a koordinátáktól. Tedd a fáklyát máshova, vagy cseréld le a vöröskőport egy vöröskő-jelismétlőre, ez talán megoldja a problémát.
  • A Béta 1.8-as verzióban a vöröskőfákylát nem kapcsolta le egy rajta áthaladó töltéssel rendelkező vöröskőhuzal. Más jelforrások (pl.: kar) azonban szintén lekapcsolták őket, ha a fáklyához voltak kötve.
  • Ha egy inaktív vöröskőfáklyát (Kreatív menüben érhető el) leteszel valahova, egy kis idő után aktív lesz, még ha nem is kap áramot.

Lásd még[]


Advertisement