Minecraft Wiki

READ MORE

Minecraft Wiki
Advertisement

A közönséges Minecraft klienseken gyakoriak az olyan szerverek, ahol a játékosok bizonyos katonai rendek szerint küzdhetnek. Ha szervezetten folyik egy ilyen (például szabályosan elrendezett táborokkal és katonai rendekkel), fontos, hogy minden játékosnak legyen megfelelő bázisa, amit nem lehet könnyen kirabolni.

Egy többjátékos katonai világ

A komolyabb katonás szervereken már egész királyi rendek szerepelnek, de simán lehet egyszerű katonai birodalom is.

Hadiszállás elhelyezkedése

Minden ilyen szerveren szükséges, hogy a játékosnak saját birodalma legyen. A hegyvidéket a legnehezebb elérni, de ez a játékosnak is nehezére eshet. A földalatti bázist szintén nehéz megtalálni, de ellephetik a denevérek és a szörnyetegek. A sivatag, a szavanna, a tundra és a tajga valószínűleg a legtökéletesebb elhelyezkedési hely egy hadiszállás számára, bár utóbbi kettőnél rendszeresen eshet a .

Ha a játékos egy hegycsúcsra építi a kvártélyát, azt is meg kell oldania, hogy Ő maga fel tudjon jutni hozzá. Ha egész túraútvonalat épít, az balszerencséhez vezethet, mert feltipeghetnek az ellenséges katonák és a szörnyetegek. A modernebb játékosoknak vöröskő-riasztórendszert használva liftet építhetnek. Akik nem igazán híveik az efféle találmányoknak, egyszerűen lezárhatja az útvonalat maga után egy erősebb anyaggal, például prizmarinnal.

A barlangokban - szerencsés esetben - a katona egy egész erődítményre vagy bányára is lelhet. A gyakran óriási építményekben remekül el lehet bújni, de az életveszélyes bányapókok és póklovasok a barlangok minden részén letelepedhetnek, így a katonák helyett szörnyek is végezhetnek a játékossal. Ráadásul, ha valaki a legnagyobb erődbe költözik be, az építmény labirintusszerű folyosórendszere miatt könnyen elveszítheti azt a szobát, ahol elhelyezte az értékeit.

Az erdőkben és dzsungelekben rengeteg a creeper és a pók, úgyhogy az említett biomok inkább táborozásra alkalmasak. Az erdőkben gyakori az erdőtűz, míg a dzsungelekben a csoportos creeper-portyázás. A nagyobb trópusi fák alján remek táborépületek kaphatnak helyet, a fán pedig kakaóbab terem.

A mező és a síkság azért nem ajánlott, mert a réti dombok közt kevés a hely a bázisépítéshez, a síkságon pedig nagyon könnyű felfedezni a bázist.

Útvonal egy kvártélyhoz

Miután a játékos eldöntötte, hova fogja építeni a kvártélyát, el kell készítenie az oda vezető utat, hogy a későbbiekben meg tudja találni. Ez lehet egy álcázott csillevasút is, vagy (ha a játékos a dzsungelbe tervezte a bázist) a trópusi fák közé helyezhető hidak.

A közlekedési eszközökön és összeköttető helységeken kívül furfangos megoldás, ha - az ellenség számára értelmetlen és jelentéktelen - nyomokat hagy a szállása felé. Ez lehet zúzottkövek és mohás kövek szabálytalan mintái, amelyek a bázis felé folyamatosan ismétlődnek.

Az útvonal tervezésénél figyelni kell, hogy az ellenséges katonáknak ne tűnjön fel. Ha valaki álcátlan, felszíni csillevasutat épít, a csille legközelebbi állomásra érkezésénél a játékos egy hívatlan, könyörtelen katonát kaphat ajándékba.

A bázis megépítése

Épületek

Miután a katona megépítette az útvonalat, el kell kezdenie a kvártély építését. Először generálnia kell egy pontos megfigyelőhelyet, ahonnan figyelheti a környéket. Ha egy várszerű bázist épít a játékos, a helyet tornyokkal is összekötheti.

Mindig figyelni kell, hogy a szobák aránylag rendszerezve, ne össze vissza legyenek elhelyezve. Például az építmény egyik részében lakószobák, a másikban fegyvertárak, a harmadikban laboratóriumok (amelyekben például varázslóasztalok, főzőállványok és üstök kapnak helyet), a negyedikben pedig élelmiszerraktárak kapjanak helyet.

Nem árthat, ha a játékos istállót is épít, amennyiben harcra képzett lovakat tart. Fontos tárgy az istállóban a szénabála és egy búzával teli láda. A remek állat hosszabb távok megtevésére, valamint fürgesége miatt hűséges társ, ha kitör a forradalom.

Álcázó és védelmező építmények

A bázis körül fontos, ha van álca vagy védőfal, ami feltartja az ellenséget, amíg a játékos összeszedi magát, felfegyverkezik és lóhátra pattan. A prizmarin és az obszidián a legjobb anyag a védőfalhoz. A prizmarin a Vízalatti templomban található meg, az obszidián pedig a Végben lévő pilléreken vagy a láva és a víz kereszteződésénél.

Van, hogy egy katona saját legénységet birtokolhat. Ha a játékos tapasztalt az építészetben, kisebb lövegtornyokat építhet a falba, abba pedig egy lángoló nyíllal teli adagolót (pontosan egy ágyút). Amíg a katona felkészül a küzdelemre, utasíthatja a legénységét, hogy tüzeljék a támadókat.

Eljutás a bázishoz messzebbi helyekről

Előfordul, hogy a játékos messzebb helyekre is elmegy, például vadászni vagy meglátogatni egy szövetségesét. Az onnan visszatérés viszont kockázatos lehet, mert ha az ellenfél kémeket helyezett az adott útvonalra, könnyen észrevehet és üldözni kezdhet.

Az útvonal biztonsága

Amellett, hogy néha karbantartania kell, a játékosnak fontos figyelemmel tartani a birodalmához vezető utat. Lehet, hogy az ellenség nindzsákat helyezett oda, s csak arra várnak, hogy valaki használatba vegye. Akkor üldözni kezdik az illetőt, egyenesen a bázisodhoz, ahol semmiperc alatt végezhet a felkészületlen a legénységeddel és erősítést hívva elüldöz a saját hadiszállásodból.

Ha nincs legénységed, neked kell figyelned az útvonalat! Abban az esetben, ha kémeket látsz, vagy végezz velük, vagy valamilyen módon zárd le az átjárót! Biztos nem szeretnéd az ellenség címerét látni a kvártélyod falán.

Ha a kémek észrevesznek..

Ha van egy szövetségesed, aki meg akar látogatni, vigyáznia kell! Lehet, hogy a kémek megölik, vagy egyszerűen észreveszik, s követni kezdik. Ha egy rohamnyi ellenséges katonát látsz, akik csillékben utaznak, de már nem tudod lezárni az átjárót, izzítsd be az ágyúidat, s tüzelj!

Ha ugyan le is győztél egy katonarohamot, lehet, hogy megjegyezték az útvonalat, s a közeljövőben támadni fognak. Miután legyőzted a sereget, s úgy gondolod, már tudják használni az utat, jobb, ha valahogy végérvényesen lezárod, bár emiatt nem tudsz majd sokáig utazgatni.

A hadiszállás a távollétedben

Van, hogy hosszabb ideig elhagyod a hadiszállást. Ilyenkor nagy a veszélye, hogy kirabolják, ezért úgy hagyd el a bázist, hogy ne legyen könnyű! Ha van riasztórendszered, aktiváld, ha pedig legénységed, figyelmeztesd őket, hogy fokozattan figyeljenek!

Ha erdő vagy dzsungel mellé építetted a kvártélyt, nem tudhatod, mikor ered tűz. Lehet, hogy átégeti a védőfalad, s szétégeti a bázisod nagyobb részét. Ezért érdemes vízárkokat rakni a benti és a kinti fal tövébe. Szörnyű meglepetés lenne, ha az utazásból visszatérve egy égett roncsot látnál a bázisod helyén.

Anyagi helyzet

Mivel a katonás szervereken gyakori a "világháború", az anyagi helyzetednek mindig készenlétben kell lennie. Nem tudhatod, mikor fog az udvarodba nyargalni tíz vagy húsz lovas, felfegyverkezett, kíméletlen harcosok.

Advertisement